Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Firma ABIKON ul. Mickiewicza 15, 38-460 Jedlicze - właściciel abikon.pl odpowiada za przetwarzanie danych na stronie abikon.pl, zwanej dalej "Produktem" oraz zobowiązuje się do ich wykorzystania zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101 poz. 926 z późn. zm.) (dalej "Ustawa" ). Administratorem danych osobowych w rozumieniu Ustawy jest Firma Abikon, która oświadcza, iż wszystkie dane osobowe użytkowników będą wykorzystywane zgodnie z Ustawą.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013

Oś priorytetowa/działanie/schemat:

Oś Priorytetowa I – Konkurencyjna i Innowacyjna Gospodarka; Działanie 1.1 Wsparcie kapitałowe przedsiębiorczości; Schemat B – Bezpośrednie dotacje inwestycyjne

Tytuł projektu:

Wprowadzenie nowych produktów oraz uniezależnienie od dostawców zewnętrznych poprzez wdrożenie nowych technologii produkcji w firmie ABIKON S.C.

Cel projektu:

Głównym celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności Spółki ABIKON na rynku krajowym poprzez poszerzenie oferty o nowe produkty i uniezależnienie Spółki od podwykonawców.

Opis projektu:

Projekt polegał na wdrożeniu w przedsiębiorstwie innowacji produktowych, procesowych oraz organizacyjnych.

W wyniku realizacji projektu zakupiono 7 nowych środków trwałych:

 • Frezarka CNC
 • Piła tarczowa z posuwem automatycznym
 • Oczkownica (nitownica)
 • Polerka płomieniowa
 • Polerka krawędziowa diamentowa
 • Giętarka do materiałów termoplastycznych
 • Pneumatyczna maszyna do gwintowania

Projekt przyczyni się do utworzenia w zakładzie produkcyjnym 3 nowych miejsc pracy.
Dzięki realizacji projektu nastąpiło zwiększenie konkurencyjności Spółki na rynku krajowym m.in. poprzez:

 • poszerzenie oferty o nowe produkty – stojaki na foldery, stojaki na plakaty i foldery, tabliczki przydrzwiowe oraz potykacze plastikowe
 • zmianę sposobu wytwarzania produktów, takich jak: stojaki wyposażone w elementy z tworzyw sztucznych typu PMMA (plaxi), stojaki wyposażone w elementy z tworzywa sztucznego typu PMMA (plexi)
 • podniesienie jakości oferowanych produktów
 • wprowadzenie nowych technologii: klejenia plexi, wykonywania elementów łącznych, gięcie tworzyw twardych typu plexi
 • wykonywanie produktów na zamówienie, zgodnie z indywidualnymi wytycznymi
 • zwiększenie możliwości produkcyjnych, a tym samym realizację dużych partii w krótkim czasie
Instytucją zaangażowaną we wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie (więcej informacji na stronie http://www.umwp.podkarpackie.pl/ oraz  www.rpo.podkarpackie.pl).

 

 
antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, ramka plakatowa, ramki, ramki aluminiowe, ramki plastikowe, reklama, reklama świetlna, reklama zewnętrzna, standy, stojaczek, stojaczek plakatowy, stojaczki, stojaczki z plexi, stojak, stojaki, stojaki ekspozycyjne, stojaki plakatowe, stojaki z pcv, stojaki z plexi, stojak na foldery, stojak reklamowy, tablica, tablica reklamowa, tablice, tablice aluminiowe, tablice owz, tablice podświetlane, wyroby reklamowe,
Strony zaprzyjaźnione: